Wydawnictwa

„Zeszyty Muzeum Ziemi Kłodzkiej” nr 14

Zeszyty Muzeum Ziemi Kłodzkiej

 

„ZESZYTY MUZEUM ZIEMI KŁODZKIEJ” 2017, T. 14

 

W nowo wydanym, 14. już tomie „Zeszytów Muzeum Ziemi Kłodzkiej” proponujemy wiele interesujących tekstów, których tematyka nie była dotąd przedmiotem badań naukowych. Aby zachęcić Państwa do lektury muzealnego periodyku zamieszczamy poniżej zestawienie, opublikowanych na jego łamach, materiałów wraz z ich krótkim omówieniem.

Projektowanie historii. Historiografia ziemi kłodzkiej od średniowiecza do współczesności.

IMG_0001.jpg

Publikacja jest zbiorem artykułów naukowych wygłoszonych podczas czerwcowej, międzynarodowej konferencji naukowej zorganizowanej w Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Konferencja pn."Projektowanie historii" traktowała o historiografii ziemi kłodzkiej. 

Autorzy tekstów: Andrzej Behan, Marek Cetwiński, Bogusław Czechowicz, Ondřej Felcman, Zdeněk Jirásek, Kacper Manikowski, Krystyna Oniszczuk-Awiżeń, Tomasz Przerwa, Małgorzata Ruchniewicz, Eva Semotanová, Martin Šandera, Jan Zdichynec, Jakub Zouhar

Duszek Maksio i tajemnica muzealnego dziedzińca

Duszek Maksio i tajemnica muzealnego dziedzińca

Z przyjemnością informujemy, że muzeum wydało kolejną część bajeczki o przygodach muzealnych skrzatów i ich przyjaciół pt. Duszek Maksio i tajemnica muzealnego dziedzińca.
"Noc była przepiękna - mroźna, skrząca się milionami gwiazd na niebie......" - tak zaczyna się najnowsza książeczka, a dalej będzie już tylko bardziej tajemniczo i ciekawie.

Zdroje Ziemi Kłodzkiej na dawnej karcie pocztowej ze zbiorów Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Zdroje ziemi kłodzkiej

Wydawnictwo Zdroje Ziemi Kłodzkiej na dawnej karcie pocztowej ze zbiorów Muzeum Ziemi Kłodzkiej nawiązuje do prowadzonych od lat działań muzealnych, mających na celu popularyzowanie istotnych i najciekawszych dla Kłodzczyzny zagadnień związanych z przeszłością, regionalną specyfiką i kulturą. Publikacja prezentuje wybrane widokówki przedstawiające kurorty ziemi kłodzkiej. będące dokumentacją często już nie istniejących obiektów oraz ukazujące przemiany jakie dokonały się przez lata.

STEFAN SADOWSKI: SZKLANE ŚWIATY

Szklane Światy

Katalog towarzyszący wystawie Stefan Sadowski: Szklane Światy, prezentowanej w Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku od 17 grudnia 2016 r. do 5 marca 2017 r.  Publikacja prezentuje sylwetkę artysty oraz jego obecną twórczość.

Stefan Sadowski: Szklane Światy. Wystawa szkła artystycznego. Autorzy: Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki. Lucyna Świst: fot: Rudolf Rykr, Stefan Sadowski, Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku 2016, s. 24, 21x21 cm

Cena: 10 zł

SPORTRETOWANI Historie kostiumem opowiedziane

Sportretowani

Katalog autorstwa Joanny Stoklasek-Michalak towarzyszący wystawie pt. SPORTRETOWANI. Historie kostiumem opowiedziane. Publikacja powstała z myślą zachowania idei wystawy na długo po jej demontażu. Opisuje 26 portretów, najbardziej ciekawych pod względem ikonografii ubioru lub szczególnie istotnych pod względem historycznym. Są wśród nich wizerunki monarchów z dynastii Habsburgów i Hohenzollernów, przedstawicieli stanu duchownego, mieszczan, prawdopodobnie szlachty oraz 2 portrety charakterze dekoracyjnym.

„Zeszyty Muzeum Ziemi Kłodzkiej” nr 13

„Zeszyty Muzeum Ziemi Kłodzkiej” nr 13. Kłodzko 2015, s. 313, 17x24 cm.

cena: 28 zł

Na tropach chochlika Gburka

okładka przód.jpg

Na tropach chochlika Gburka to tytuł najnowszej oferty wydawniczej kłodzkiego muzeum, utrzymanego w konwencji bajki, przewodnika po wystawie Z dziejów Kłodzka. Publikacja przeznaczona jest dla najmłodszych, tj. dzieci w wieku 5-10 lat.

„Zeszyty Muzeum Ziemi Kłodzkiej” nr 3.

Zeszyty 3.jpg

„Zeszyty Muzeum Ziemi Kłodzkiej” nr 3. Kłodzko 1990, ss. 171, 17x24 cm.

Cena: 10zł

„Zeszyty Muzeum Ziemi Kłodzkiej” nr 4.

Zeszyty 4.jpg

„Zeszyty Muzeum Ziemi Kłodzkiej” nr 4. Kłodzko 1992, ss. 164, 17x24 cm.

Cena: 10zł

Subskrybuje zawartość