« Tydzień, 30 listopad 2015 »
03.11.2015
Koniec: 30.11.2015

W listopadzie obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem (9.11), kolejną rocznicę wydarzeń Nocy Kryształowej (9/10.11) oraz Dzień Tolerancji (16.11). Daty te sprzyjają spotkaniom poświęconym mniejszościom narodowym i etnicznym, dlatego też zachęcamy do udziału w lekcjach muzealnych poświęconych kłodzkim Żydom. Począwszy od XII w. Dolny Śląsk, przeżywający rozkwit gospodarczy, był dla Żydów z Zachodu atrakcyjnym regionem wobec szybko pogarszających się warunków życia w miejscu ich dotychczasowego zamieszkania.

01.12.2015 10:00

Chociaż święta Bożego Narodzenia już za nami to jeszcze do święta Matki Boskiej Gromnicznej (2 lutego) możemy w kościołach odwiedzać szopki bożonarodzeniowe. Czas świetności szopek przypadł na XVIII w., zwany niekiedy wiekiem sztuki szopkarskiej. Autorami barokowych szopek byli nierzadko wielcy rzeźbiarze, m.in. Michał Klahr Starszy i jego syn Ignacy.

WARSTWY KŁODZKA fundamenty, architektura, ludzie

17 października 2015 – Sobota