Zaczęło się w Bad Reinerz… Tradycje muzyczne Dusznik Zdroju

12.12.2015 17:00
31.01.2016 16:00
Tradycje muzyczne

Nieodłącznym składnikiem leczenia, w tym również leczenia uzdrowiskowego, od dawien dawna była muzyka. „Zaczęło się w Bad Reinerz… Tradycje muzyczne Dusznik Zdroju” - ekspozycja, przygotowana przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej z okazji 70. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego, przedstawia historię najstarszego festiwalu muzycznego w Polsce. Wystawa składająca się z dwóch części, prezentuje tradycje muzyczne Dusznik Zdroju od XIX wieku do czasów współczesnych. Większość druków i fotografii dokumentujących historię  festiwali   pochodzi ze zbiorów Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach Zdroju. Na uwagę zasługują m.in. plakaty i festiwalowe medale pamiątkowe oraz wydawnictwa, popularyzujące muzykę Fryderyka Chopina oraz dorobek dusznickich festiwali.