Pożegnanie

Stefan Sadowskii.jpg

Żegnamy Stefana Sadowskiego (17.07.1941, Bilżyn - 19.12.2023, Polanica-Zdrój)

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Stefana Sadowskiego, artysty i znakomitego projektanta szkła, związanego z ośrodkiem wzornictwa w Hucie Szkła "Sudety" w Szczytnej (1968-2009), mieszkańca Polanicy-Zdroju, laureata Srebrnego Medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2021). Odszedł od nas przyjaciel naszego Muzeum - artysta obdarzony niezwykłą wyobraźnią i wrażliwością, znakomitym talentem i pasją - twórca niepowtarzalnych szklanych rzeźb, nacechowanych osobistymi przeżyciami i emocjami, w których odnajdujemy metaforyczne odniesienie do świata natury oraz otaczającej nas rzeczywistości.

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrektor i pracownicy Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku.