Podziękowanie

Chcielibyśmy przytoczyć treść podziękowania wystosowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa

Znak sprawy: ZKS.7001.3.2020. KN

Warszawa, dnia 22 października 2020 r.

 

Szanowni Państwo, drodzy Organizatorzy Europejskich Dni Dziedzictwa!

W tym roku stanęliśmy przed szczególnym wyzwaniem - jak w czasie pandemii, zorganizować wydarzenia aktywizujące społeczeństwo do odkrywania lokalnego dziedzictwa i zabytków. Zakończyliśmy to zadanie sukcesem!

Za nami 28. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Moja Droga". Może ona uchodzić za wyjątkową w związku z okolicznościami wynikającymi z epidemii COVID-19. Pokazaliście Państwo nie tylko pomysłowość w interpretacji tegorocznej idei przewodniej, ale również ogromną determinację w angażowaniu publiczności i uczestników wydarzeń. W całym kraju odbyło się 635 imprez, w tym około 20% przedsięwzięć było dedykowanych dla Internautów. W trakcie Europejskich Dni Dziedzictwa udział w wydarzeniach wzięło niemal 100 000 osób, co jest wspaniałym wynikiem w czasie epidemii. Bądźmy dumni z tak wysokiej frekwencji.

W tym roku Europejskie Dni Dziedzictwa wsparli Ambasadorzy: aktorki Katarzyna Zielińska i Anna Karczmarczyk, autor Polimatów Radek Kotarski, podróżnicy Ready for Boarding oraz Wędrowne Motyle, a także blogerka kulinarna Eliza Mrówczyńska - Whiteplate. Dzięki ich zaangażowaniu, promocji w mediach tradycyjnych i portalach społecznościowych informacja o EDD dotarła do bardzo wielu miłośników zabytków, jak i osób z zupełnie nowych środowisk.

Składam na Państwa ręce serdeczne podziękowania za trud i determinację włożoną w organizację Europejskich Dni Dziedzictwa. To dzięki Państwu dotarliśmy z przekazem do społeczności lokalnych oraz pasjonatów zabytków i dziedzictwa kulturowego.

Mam nadzieję, na dalszą owocną współpracę w przyszłych latach!

Z wyrazami szacunku

Bartosz Skaldawski Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa

ul. Kopernika 36/40 00-924 Warszawa

www.nid.pl www.zabytek.pl

t: +48 22 826 02 39

+48 22 826 92 47 f: +48 22 826 17 14 e: nid@nid.pl

My również bardzo dziękujemy za możliwość wirtualnego udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa 2020!

 

ZałącznikRozmiar
EDD podziękowania 2020.jpg333.21 KB