Z miłością do Anny German

01.03.2014 17:00
Z miłością do Anny_0.jpg

Koncert utalentowanego duetu z Uzbekistanu Inny Kamarian      i Juliany Krukowskiej dedykowany jednej z najpopularniejszych, polskich piosenkarek Annie German. W programie m.in. utwory artystki oraz kompozycje najwybitniejszych muzyków różnych epok.

Inna Kamarian urodziła się w stolicy Uzbekistanu, w Taszkiencie. Tam ukończyła Państwowe Konserwatorium Muzyczne               im. M. Aszrafi, gdzie studiowała na wydziale śpiewu solowego, uzyskując stopień magistra. Śpiewa sopranem liryczno‑koloraturowym. Pracuje w liceum muzycznym jako wykładowczyni wokalu i prowadzi aktywną działalność artystyczną, dając koncerty m.in. w katolickiej katedrze w Taszkiencie. Uczestniczyła w Międzynarodowym festiwalu współczesnej muzyki Ilhom‑XX. Występowała w wielu świątyniach i na estradach Polski, Niemiec, Włoch i Rosji.
Juliana Krukowska urodziła się w Taszkiencie. W latach 1997–2003 studiowała w Państwowym Konserwatorium Muzycznym Uzbekistanu. Od 2001 r. pracuje w Państwowym Akademickim Teatrze Wielkim Opery i Baletu im. A. Nawoi oraz Państwowym Konserwatorium Uzbekistanu jako wykładowca, a także jako akompaniator w katedrze dyrygentury chórowej. Od 2003 r. jest oficjalną organistką katedry katolickiej w Taszkiencie, gdzie prowadzi działalność koncertową, wykonując klasyczną i współczesną muzykę organową. Występowała z Orkiestrą Radia i Telewizji Uzbekistanu i najwybitniejszymi artystami teatru opery i baletu. W 2011 r. odbyła tournee z koncertami muzyki organowej w wielu świątyniach Polski,         w Rosji, w Niemczech w Berlinie i we Włoszech. Obecnie głównie zajmuje się muzyką organową rozszerzając repertuar oraz doskonaląc technikę.

Bilety w cenie 25 zł można nabyć w recepcji muzeum. Zapraszamy!