Pewnego razu w średniowieczu

31.03.2012 17:00
zdjecie z wystawy_0.jpg

Wystawa obejmuje kilkadziesiąt fotografii powstałych jesienią 2010 roku na dziedzińcu Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Zdjęcia zostały zrealizowane przy współudziale członków Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego działającego w muzeum. Zarówno autorka jak i modele należą do Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego. Prezentowane fotografie opowiadają historię, która mogła się wydarzyć 600 lat temu, a owa narracja zawiera w sobie zarówno elementy fantastyki jak i akcent humorystyczny.

Wernisaż wystawy odbędzie się w średniowiecznych podziemiach muzeum, które pomogą zwiedzającym przenieść się do magicznego świata epoki średniowiecza      i zagłębić w opowiedzianą historię.

Katarzyna Salecka studiuje Edukację Artystyczną na wydziale Malarstwa i Rzeźby    na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu    i - jak sama podkreśla - „nie lubi być szufladkowana jeśli chodzi o tematykę i styl zdjęć”. Chętnie porusza różne tematy w pracach, nawet te uznawane za kontrowersyjne i lubi eksperymentować        w różnych dziedzinach sztuki.

„Pewnego razu w Średniowieczu” jest moją drugą wystawą fotograficzną w Kłodzku. Pomysł na sesję narodził się w mojej głowie tuż po moim wstąpieniu do Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego. Główne źródło mojej inspiracji do sesji stanowiły dawne legendy i opowieści średniowieczne, które chciałam zinterpretować we własny sposób.”

Katarzyna Salecka (Kat von Rose)