Uwaga! Wykład odwołany z powodu choroby prelegentki. Przepraszamy

12.04.2013 17:00
Budynek Parafii Ewangelicko-Augsburskiej  na ul. Kolejowej w Kłodzku

WYKŁAD ODWOŁANY

Losy polskiej parafii ewangelicko-augsburskiej w Kłodzku po II wojnie światowej (historia ludzi i obiektów) to tytuł kolejnej prelekcji popularyzującej dzieje naszego regionu, na którą  zapraszamy do Muzeum Ziemi Kłodzkiej w piątek 12 kwietnia o godz.17.00.

Prelekcję wygłosi historyk – dr Renata Madziara – absolwentka historii Uniwersytetu Wrocławskiego, autorka licznych, drukowanych na łamach periodyków i publikacji zbiorowych, artykułów poświęconych m.in. tematyce kościoła  ewangelicko-augsburskiego. Za dotychczasowy dorobek naukowy została wyróżniona przez Ośrodek „Pamięć i Przeszłość” we Wrocławiu – została laureatką III edycji konkursu dla młodego naukowca.

Oprócz działalności badawczej dr Madziara intensywnie angażuje się w pracę społeczną. Jest założycielką oraz prezesem Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich  w Lutomi Górnej, miejsca gdzie zarówno osoby starsze, jak też dzieci i młodzież, mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Współtworzyła Stowarzyszenie dla Lutomi Górnej „W cieniu Wielkiej Sowy”, dla którego m.in. opracowuje projekty edukacyjne, skierowane głównie do dzieci i młodzieży, pozyskuje również środki finansowe na ich realizację. Prowadzi portal internetowy, którego zadaniem jest m.in. propagowanie rzetelnych informacji o historii, kulturze, tradycji i turystyce dolnośląskiej, promowanie interesujących wydarzeń, jak również działalność wydawnicza.