Tajemnice dawnych klasztorów

15.08.2013 21:00
klasztory_B2_pop.jpg

Przełom XVI i XVII wieku. Europa jest targana konfliktami. Burzliwe wydarzenia nie omijają ówczesnego Kłodzka – klasztory joannitów, augustianów, franciszkanów, które odegrały tak wielką rolę w dziejach grodu, znalazły się teraz w centrum uwagi. Po mieście krążą dziwne opowieści. Jakie tajemnice skrywają grube, klasztorne mury? Czy  kiedykolwiek ujrzą światło dzienne? Jaką cenę przyjdzie zapłacić  za ich odkrycie? Co jest prawdą a co plotką? Niezbędne jest przeprowadzenie specjalnego dochodzenia, przez papieskiego wysłannika.

W czwartkowy wieczór 15 sierpnia, o godz. 21.00, mieszkańcy Kłodzka po raz kolejny odbędą spacer po najciekawszych zaułkach miasta w ramach plenerowego wydarzenia „Nocne zwiedzanie miasta z dreszczykiem”, organizowanego przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej i Teatr w Kłodzku. Godzinne widowisko historyczno-teatralne, z udziałem aktorów, wolontariuszy i członków bractw rycerskich.

Serdecznie zapraszamy: zbiórka skwer przy moście św. Jana

Koncepcja wydarzenia: Barbara Frydrych i Michał Tramer, scenariusz i reżyseria: Michał Tramer, aktorzy: Teatr Gry i Ludzie, członkowie bractw rycerskich i wolontariusze.