"Sztuka piękna” - o zmiennym kanonie urody na podstawie aktu

02 Afrodyta knidyjska rzymska kopia greckiej rzeźby z 4 w.jpg

Sztuka piękna” - o zmiennym kanonie urody na podstawie aktu to nowa lekcja muzealna w Muzeum Ziemi Kłodzkiej podejmująca temat piękna nagiego ciała, którego kanon zmieniał się na przestrzeni wieków. Ilustrowane slajdami zajęcia stanowią oryginalną formułę prezentacji poszczególnych epok i stylów, widzianej przez pryzmat najbardziej znanych aktów w historii sztuki.

Proponowana lekcja ma również aspekt społeczny stanowiąc swoistą odpowiedź na wszechobecny w popkulturze negliż, który nierzadko prezentowany jest w sposób wulgarny i przedmiotowy. Ideą zajęć jest - wynikające z szacunku do młodego człowieka - podjęcie krępującej kwestii nagości oraz konfrontacja negliżu kreowanego przez media ze sztuką, w której nagość i piękno są tożsame, są czysto ludzkie i są wartością samą w sobie.

Lekcja adresowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, może stanowić uzupełnienie lekcji „sztuki” i „przygotowania do życia w rodzinie”.

Wstęp - 15 zł od osoby

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod numerem: 74 867 35 70, wewnętrzny 27