Spotkanie autorskie i promocja książki

15.09.2023 16:00
historyczne widoki kłodzka.jpg

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Manfredem Spatą promujące nowe wydawnictwo pt. Historyczne widoki Kłodzka. Podczas prelekcji zaprezentowane zostaną powiększone zdjęcia wchodzące w skład książki - 15 września (piątek) 2023 o godzinie 18.00.

Po spotkaniu będzie można nabyć dwujęzyczne wydawnictwo.

Wstęp wolny!

Manfred Spata

Urodzony w Kłodzku geodeta, kolekcjoner, znawca kartografii, na stałe mieszka w Bonn. W latach 1973 – 2007 był kierownikiem wydziału w Państwowym Urzędzie Geodezyjnym Nadrenii Północnej-Westfalii.Miłośnik Ziemi Kłodzkiej i Śląska współpracował przy tworzeniu wystawy „ Ziemia Kłodzka w dawnej kartografii”, przygotowanej i prezentowanej w Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku w 1995 r. Brał również udział w przygotowaniu eksponowanej w 2014 r. w kłodzkim muzeum wystawy „Śląsk w kartografii XV-XVIII w." Na wystawie zaprezentowane zostały  mapy, książki i weduty śląskich miast ze zbiorów Haus Schlesien w Königswinter. Wystawa prezentowana była również w muzeach w Świdnicy, Nysie, Dzierżoniowie oraz w Jaworze i Kamiennej Górze.