Proza i poezja. Kłodzko w latach 60. XX wieku

12.08.2016 20:00
fotografia ze zbiorów mzk, fot. T. Jażdżewski

Zapraszamy serdecznie na kolejne „Nocne zwiedzanie miasta z dreszczykiem”  już 12 sierpnia 2016 r.
Zaczynamy na dziedzińcu muzealnym o godz.20.00.

PROZA I POEZJA. KŁODZKO W LATACH 60. XX w.

Impreza plenerowa prowadzona przez muzealników przy udziale wolontariuszy-przyjaciół muzeum, wzbogacona o działania performatywne.
W tym roku przybliżymy Państwu fascynujący okres jakim były lata 60. XX w. w naszym mieście.

To czas, w którym dokonuje się przemiana intelektualna jego mieszkańców. W zapomnienie odchodzi prowincjonalne myślenie. Grupa działaczy kultury podejmuje, wydawać by się mogło, od początku skazane na porażkę wyzwania.
W mieście epoki gomułkowskiej, przepełnionym bolączkami dnia codziennego, będącym w obliczu katastrofy budowlanej powstaje jeden z najważniejszych w tym czasie w Polsce festiwali poezji „Kłodzkie Wiosny Poetyckie”, otwarte zostaje Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz Biuro Wystaw Artystycznych. To tutaj dzięki pasji utalentowanych ludzi można doświadczać głębokich wzruszeń i przeżyć estetycznych. Miasto ogarnia poezja, sztuka i muzyka. Zapraszamy na niecodzienny, wspólny spacer po Kłodzku z lat 60. XX w.

Scenariusz i reżyseria: Joanna Jakubowicz
Oprawa plastyczna: Malwina Karp

Fotografie na drukach reklamowych imprezy: Władysław Winiewski i Tadeusz Jażdżewski
Opracowanie koncepcji kostiumów i rekwizytów: Anna Franczukowska