NOCNE ZWIEDZANIA MIASTA Z DRESZCZYKIEM pt.„Gdzie jest ręka barona von Fitschena?

Dziękujemy za tak liczne przybycie i żywy odbiór tegorocznego NOCNEGO ZWIEDZANIA MIASTA Z DRESZCZYKIEM pt.„Gdzie jest ręka barona von Fitschena? - czyli niezwykła historia kłodzkiego muzeum”. Onieśmiela nas, ale także bardzo cieszy poszerzająca się liczba sympatyków naszego przedsięwzięcia.
W piątkowej inscenizacji wystąpili utalentowani:
Dorota Bednarczyk jako Kobieta z wernisażu
Martyna Bednarczyk jako Dziewczynka z wernisażu
Mikołaj Chludziński jako Duch barona Otto Ferdinanda von Fitschena
Pedro Cordon-Jakubowicz jako Chłopiec
Ewa Dobrzycka jako Dziewczyna
Anna Franczukowska jako Kobieta z wernisażu, Krystyna Rudysz
Elżbieta Gałczyńska jako Kobieta z wernisażu
Katarzyna Herman jako Rączka, Kobieta z wernisażu
Joanna Jakubowicz jako Przewodniczka
Anna Janowicz jako Kobieta odwiedzająca muzeum
Elżbieta Jaszewska jako Kobieta z wernisażu
Lilla Kaleta jako Kobieta z wernisażu
Elżbieta Karkulewska jako Kobieta z wernisażu
Malwina Karp jako Danuta Turkiewicz
Adam Kierkiewicz jako Chłopiec
Mateusz Kierkiewicz jako Duch syna barona Franza Ferdinanda von Fitschena
Danuta Lanczares jako Kobieta z wernisażu
Anna Miszkiewicz jako Dziewczyna z wernisażu
Krzysztof Miszkiewicz jako Wacław Brejter
Barbara Nitecka jako Członkini Kłodzkiego Towarzystwa Górskiego (Glatzer Gebirgs-Verein GGV), Kobieta z wernisażu
Łukasz Pietraś jako Karl Ulke, Członek GGV
Katarzyna Rusinek jako Kobieta z wernisażu
Mikołaj Rybczyński jako Emil Giesser, Stanisław Koszeliński
Michał Wysoczański jako Chłopiec
Kornel Ziemiński jako Członek GGV, Franz Conrads
Monika Ziemińska jako Tancerka – Baronowa Anna Barbara von Fitschen, Gościni wernisażu
Weronika Ziemińska jako Duch baronowej Anny Barbary von Fitschen
Adam Zajączkowski jako Chłopiec
Joanna Zajączkowska jako Kobieta z wernisażu, Helena Getterowa
Etiudę taneczną przygotowała Monika Ziemińska, a charakteryzację Weronika Ziemińska. Poprawki krawieckie wykonała Natalia Bera. Etiudę „Chłopaki łobuziaki” wymyślił Michał Wysoczański. Fotografie wykonał Tomasz Gmerek.
Za dobór kostiumów historycznych i rekwizytów odpowiadała Anna Franczukowska, a za oprawę plastyczną przedstawienia i grafikę: Malwina Karp. Nad światłem i dźwiękiem czuwał Sebastian Hewko. Scenariuszem i reżyserią zajęła się Joanna Jakubowicz.
Współpracowali z nami życzliwi: Klasztor Franciszkanów w Kłodzku, Kłodzki Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Kłodzka, Twierdza Kłodzko, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Uniwersytet III Wieku – Kłodzko przy MZK, Copia Studio Poland, Maciej Hoszowski, Paweł Pawlik, Arkadiusz Cebulski, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Kłodzkie–punkt charytatywno-dobroczynny na ul. Muzealnej.
Dziękujemy również naszym sponsorom:
Gospodarczemu Bankowi Spółdzielczemu w Strzelinie
BNP Paribas Bank Polska