Monotypia na wesoło Dwa Kolory i Dom pod Grabem

06.07.2019 16:00
Elżbieta Widawska

Zapraszamy na otwarcie wystawy powarsztatowej Monotypia na wesoło, koncert zespołu Dwa kolory oraz spektakl Dom pod Grabem - 6 lipca 2019 r., o godz. 16.00

Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku już od 11 lat organizuje warsztaty plastyczne przeznaczone dla członków Powiatowego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. W tym roku tematem zajęć była monotypia (gr. monos – jeden, typos – odbicie) – artystyczna technika graficzna pozwalająca na uzyskanie tylko jednej odbitki. Efektem warsztatów jest wystawa – Monotypia na wesoło.

Autorki prac:
Olga Ciepiela
Lucyna Gawryś-Kalita
Zdzisława Górska
Aurelia Soliło
Helena Szubert
Jadwiga Wąsek
Elżbieta Widawska
Barbara Woźniak

Powiatowe Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych istnieje od 2005 r. Jego działalność statutowa opiera się na integracji społecznej, wzajemnej pomocy oraz wspieraniu się w różnych, trudnych sytuacjach życiowych. Działa na rzecz drugiego człowieka. Prowadzi szeroko pojętą współpracę z samorządami Kłodzczyzny, by dbać o dobro swoich członków.

Dwa kolory zespół wokalno instrumentalny pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury Nieporęt. Grupa działa od marca 2018 r. i wykonuje najpiękniejsze piosenki słowiańskie. W swoim repertuarze posiada ponad dwadzieścia piosenek będących dziedzictwem kultury narodów wchodzących w skład Drugiej Rzeczypospolitej. Artyści swoimi występami podbijają serca publiczności. W tym roku w konkursie Potyczki Wokalne Seniorów w Legionowie zdobyli trzecie miejsce.
Muzycy:
Marta Pniewska-Przygocka (były członek Chóru Barokowego)
Celina Kryjom
Alina Baryga
Wiesława Rurka
Maria Laszuk
Michał Laszuk

Dom pod Grabem – fantastyczna komedia, która przeniesie nas do domu (czy na pewno spokojnej?) starości. Złota jesień życia może skrzyć się dowcipem i feerią rodzinnych czy towarzyskich faux pas, bez których życie pensjonariuszy tytułowego domu byłoby z pewnością o wiele smutniejsze.
Spektakl w reżyserii Bogusławy Oksza-Klossi