João de Sousa & Fado Polaco

17.02.2013 18:00
JOAO_okladka cd .jpeg

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku na koncert muzyki fado. Tym razem wystąpi João de Sousa & Fado Polaco.

FADO  POLACO - Projekt João de Sousa & Fado Polaco powstał na początku 2011r. João, z dala od swojej ojczyzny, inspirowany był poszukiwaniem własnej tożsamości kulturowej. To wyjątkowe i współczesne podejście do muzyki Fado, które otwarte jest na nowe wpływy muzyczne zachowując jednocześnie tak ważną tradycję. Tradycyjne i współczesne fado, jazz, flamenco, portugalski folklor połączone są z afrykańskimi i arabskimi inspiracjami. Wszystkie te elementy współtworzą unikalną wizję Fado Polaco, ukazując jak różnorodna może być portugalska muzyka, która jest wciąż obecna i przede wszystkim  otwarta na połączenia z innymi kulturami.

Utwory z wydanej jesienią 2012 r. płyty można usłyszeć m.in. w radiowej trójce.

Zespół w składzie:

João de Sousa: śpiew , gitara akustyczna

Witek Góral: gitara klasyczna

Marcin Spera: bas akustyczny

Ireneusz Folusz: cajon

Bilety wstępu są do nabycia w recepcji muzeum w cenach: 20 zł - ulgowy, 25 zł - normalny.