Ikonografia sakralna rzeźb w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodzku

Ikonografia sakralna rzeźb w kościele  pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodzku - lekcja muzealna w której uczniowie mogą brać czynny udział rozpoznając świętych po ich atrybutach. Zajęcia adresowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Mają na celu przybliżenie ciekawej dziedziny, jaką jest ikonografia dzieł sztuki. Jej znajomość umożliwia m.in. rozpoznawanie przedstawionych w sztuce postaci oraz pozwala lepiej zrozumieć treść zabytku. Poszukiwanie w dziełach ukrytych znaczeń może stać się pasjonującym zajęciem, do którego chcemy zachęcić młodszych mieszkańców Kłodzka.
Proponowana lekcja ma charakter gry podzielonej na dwie rundy. Jedno z zadań polega na odszukaniu w kościele losowo wybranego świętego (świętej) w oparciu o atrybuty przypisane tej postaci. Pomocą w tym przedsięwzięciu służą fiszki, które w zabawny sposób prezentują wizerunki świętych i patronów, nierozpoznawalnych przez większość osób.

Wstęp – 15  zł

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod numerem: 74 867 35 70, wewnętrzny 27.