„Andreas Ernst i jego architektoniczne dziedzictwo w Kłodzku“

FWPN_rgb.png

Jak uwrażliwiać mieszkańców dolnośląskich miast na otaczającą ich architekturę? Którą mijają codziennie, nie wiedząc, kto zaprojektował kamienicę, dla kogo, jaki to styl, co znaczają te ornamenty, inicjały, liczby... Jak przekazać wiedzę i jednocześnie nauczyć szacunku do materialnego dziedzictwa, którego piękno po latach zaniedbań nierzadko trzeba dopiero odkryć? Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku znalazło sposób. Wystawa „Andreas Ernst (1861-1929), kłodzki architekt“ oraz działania jej towarzyszące, jak np. inscenizacje plenerowe w strojach z epoki oraz spacerownik w formie gry miejskiej, która prezentuje większość z 90 budynków zaprojektowanych i wybudowanych przez Andreasa Ernsta na przełomie i początku XX wieku, jest wspaniałym przykładem nowoczesnego przekazu, mającego na celu wzbudzenie zainteresowania dziedzictwem kultury materialnej.
 

Kuratorka wystawy, Joanna Jakubowicz z Muzeum Ziemi Kłodzkiej, wygłosi w Muzeum Śląskim w Görlitz wykład nt. „Andreas Ernst i jego architektoniczne dziedzictwo w Kłodzku“. Wykład jest częścią programu wydarzeń towarzyszących wystawie, której partnerem jest Muzeum Śląskie w Görlitz.

Wstęp 3 Euro.
Dla gości z Polski 10 bezpłatnych wejściówek.
Zainteresowanych prosimy o udostępnienie wydarzenia na swoim profilu FB oraz maila na adres kulturreferat(at)schlesisches-museum.de.
Wykład w języku polskim z tłumaczeniem symultanicznym na niemiecki.

Dofinansowano ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach projektu "Andreas Ernst (1861-1929) - kłodzki architekt.