Zdroje ziemi kłodzkiej

Wydawnictwo Zdroje Ziemi Kłodzkiej na dawnej karcie pocztowej ze zbiorów Muzeum Ziemi Kłodzkiej nawiązuje do prowadzonych od lat działań muzealnych, mających na celu popularyzowanie istotnych i najciekawszych dla Kłodzczyzny zagadnień związanych z przeszłością, regionalną specyfiką i kulturą. Publikacja prezentuje wybrane widokówki przedstawiające kurorty ziemi kłodzkiej. będące dokumentacją często już nie istniejących obiektów oraz ukazujące przemiany jakie dokonały się przez lata. Katalog zawiera widoki pięciu uzdrowisk. Zaczynając od najstarszego Lądka, przez Duszniki, Kudowę, Długopole i na koniec najmłodszy z kurortów – Polanicę. Wszystko opisane w języku polskim oraz niemieckim.

Zdroje Ziemi Kłodzkiej na dawnej karcie pocztowej ze zbiorów Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Kurorte des glatzer landes auf alten postkarten aus den Sammlungen des Museums des Glatzer Landes. Autor: Krystyna Oniszczuk-Awiżeń, Kłodzko 2016, s. 72, 21x27,7 cm