Obraz miasta czyli Noc w Muzeum Ziemi Kłodzkiej na 24klodzko.pl

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem portalu 24klodzko.pl - Obraz miasta czyli Noc w Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Poniżej fragment artykułu, oryginał znajdziecie Państwo na 24klodzko.pl

Dopisała pogoda, dopisała też publiczność, która w sobotę 18 maja br. licznie przybyła do Muzeum Ziemi Kłodzkiej na Noc w Muzeum. A było co oglądać.

Oficjalnego otwarcia Nocy w Muzeum dokonali dyrektor MZK Krzysztof Miszkiewicz oraz burmistrz Kłodzka Michał Piszko, który zachęcał do zwiedzania wystaw: – Dziś mamy kolejną Noc w Muzeum – pod hasłem przewodnim ?Obraz miasta?. W ramach dzisiejszego wydarzenia prezentowane są dwie wystawy. Pierwsza pokazuje prace i projekty znanego kłodzkiego architekta Andreasa Ernsta. Druga natomiast przedstawia Kłodzko w fotografiach z lat 1959-1975, wykonanych przez byłego kłodzczaniana, organisty w kościele Najświętszej Marii Panny – Władysława Winiewskiego.