Międzynarodowy Festiwal Maj z Muzyką Dawną

21.05.2012 19:00
foto-ze-zbiorow-Maja-z-Muz-Dawna-3.jpg

Koncert Jacka Kowalskiego i Klubu Świętego Ludwika pt. WOJNA I MIŁOŚĆ czyli krucjaty, trubadurzy i truwerzy.

Koncert będzie przechadzką po słodkiej Francji i dawnej Prowansji z zahaczeniem o krucjaty, rycerzy, trubadurów, damy, pastereczki, przydrożną karczmę, wino, baranki i świnki. Zabrzmią pieśni różnych anonimów, ale i trubadura Marcabru, i króla Nawarry Tybalda, króla Anglii Ryszarda, wędrownego grajka Colina Museta, rycerzy Bertrana de Born i Conona de Bertrana de Bethune, truwera Guiota z Dijon i paru innych, a także minnesingera - Waltera von der Vogelweide.

Wystąpią:

Jacek Kowalski (śpiew, citola, przkłady, słowo)

Tomasz Dobrzański (flety, szałamaje, dudy, mandora, kierownictwo muzyczne)

Arkadiusz Wróblewski (flet prosty, szałamaja)

Agnieszka Obst-Chwała (fidel)

Henryk Kasperczak (lutnia, teorba, rba)

Jacek Muzioł (perkusja)

Jacek Kowalski – pieśniarz, Sarmata, historyk sztuki i miłośnik poezji staropolskiej oraz tłumacz poezji starofrancuskiej. Śpiewa piosenki własne o dawnych czasach i własne przekłady piosenek z dawnych czasów. Wydał kilkanaście książek, płyt, publikacji popularnych i naukowych związanych z kulturą i literaturą dawnej Polski i starej Francji. Występuje z zespołami: Monogramista JK (instrumentarium klasyczne) i Klub Świętego Ludwika (instrumentarium dawne).

Klub Świętego Ludwika powstał z myślą o przywracaniu dawnym utworom ich pełnego wymiaru, tak by dźwięk i słowo dopełniały się wzajemnie. W zespole tym współpracują ze sobą Jacek Kowalski (dobór tekstów, śpiew)  i Tomasz Dobrzański (opracowania muzyczne) – znany wrocławski muzyk, twórca instrumentów dawnych, lider zespołu Ars Cantus. Do udziału w kolejnych programach Klubu Tomasz zaprasza instrumentalistów specjalizujących się w muzyce dawnej.

WSTĘP WOLNY PO UPRZEDNIEJ REZERWACJI MIEJSC