Jak skrzat Teofil zwiedzał muzeum w Kłodzku

Rysunek1.jpg

Przewodnik po Muzeum Ziemi Kłodzkiej, adresowany do dzieci w wieku 7-11 lat. Intencją wydania publikacji, opracowanej w formie bajeczki, była chęć dotarcia do najmłodszych gości naszej placówki, w celu dostarczenia dzieciom podstawowych, dostosowanych do ich percepcji, wiadomości na temat muzeum i jego zbiorów. Chcemy także, aby książeczka była wykorzystywana jako materiał pomocniczy do organizowanych przez naszą placówkę lekcji muzealnych i warsztatów dla najmłodszych. Mamy nadzieję, że posłuży ona również rodzicom zwiedzającym kłodzkie muzeum wraz ze swoimi pociechami.

Bohaterem bajeczki-przewodnika jest skrzat Teoś. Sympatyczny, ciekawy wszystkiego skrzacik, pewnego razu postanawia obejrzeć zgromadzone w kłodzkim muzeum eksponaty. Towarzyszy mu, jako opiekun, skrzat Teodor, obu zaś po placówce oprowadza jej wieloletni rezydent – skrzat Tymoteusz, zwany Klucznikiem. Skrzaty zwiedzają kolejne pomieszczenia muzealne, zaglądają nawet do, zamkniętych dla zwiedzających, muzealnych magazynów.

Książeczka zawiera kolorowe fotografie wystaw i pomieszczeń muzealnych, barwne rysunki oraz zagadki, które nawiązując do zawartych w przewodniku wiadomości, pozwalają rozszerzyć i utrwalić poznane w trakcie lektury informacje.

Publikacja mogła powstać dzięki dofinansowaniu przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

Obecnie pozycja niedostępna.