Franz Pabel - pierwszy urzędowo mianowany przewodnik turystyczny w Europie i jego rola w udostępnieniu Szczelińca Wielkiego

27.09.2011 18:00

Z okazji Światowego Dnia Turystyki Koło Przewodników Turystycznych oraz Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku zapraszają Państwa na prelekcję Leszka Majewskiego.

Leszek Majewski – pedagog, licencjonowany przewodnik sudecki, pilot wycieczek zagranicznych, znany na ziemi kłodzkiej działacz turystyczny i inicjator szeregu przedsięwzięć kulturalnych i turystycznych, działacz Towarzystwa Miłośników Ziemi Kłodzkiej, Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pilotów Wycieczek Zagranicznych; od 2005 r. Honorowy Obywatel Kłodzka, współautor przewodników i broszur informacyjnych po Kłodzczyźnie oraz książki Legendy i opowieści Ziemi Kłodzkiej, która doczekała się już trzech wydań.