Fort Owcza Góra

22.05.2015 17:00
mapka.gif

Ośrodek Edukacji Historycznej i Konserwatorskiej – funkcjonujący w ramach Akademii Przygody – stowarzyszenia z siedzibą w Twierdzy Kłodzkiej

oraz

Muzeum Ziemi Kłodzkiej,

zapraszają do udziału w cyklu spotkań:

Fortyfikacje Kłodzka - historia, ochrona, zagospodarowanie.

Spotkania mają na celu zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców Kłodzka i Ziemi Kłodzkiej dotyczącej m.in. nieznanych dziejów budowy, funkcjonowania, a także współczesnych problemów renowacji, ekspozycji i zarządzania Twierdzą Kłodzką.

Tematem majowego spotkania będzie przedstawienie historii i szczególnych wartości zabytkowych Fortu Owcza Góra.
Wykład wygłosi dr hab. Grzegorz Podruczny.

W trakcie spotkań, oprócz wykładów, liczmy na owocną dyskusję uczestników dotycząca zarówno przeszłości, jak i przyszłości kłodzkich fortyfikacji. 

Miejsce i data spotkania:
Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku
ul. Łukasiewicza 4

22 maja 2015 r. (piątek), godz. 17:00

dr hab. Grzegorz Podruczny - historyk sztuki, pracownik Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum w Słubicach, badacz historii architektury wojskowej i fortecznej. Organizator konferencji oraz redaktor cyklu publikacji poświęconych Twierdzy Srebrnogórkiej. Autor książek: Król i jego twierdze. Fryderyk Wielki i pruskie fortyfikacje stałe w latach 1740-1786 (2013), Twierdza od wewnątrz. Budownictwo wojskowe na Śląsku w latach 1740–1806 (2011), Twierdza Srebrna Góra (2010, współautor).

 

Zapraszamy

 

ZałącznikRozmiar
Fortyfikacje Kłodzka - historia, ochrona, zagospodarowanie.jpg263.81 KB