« Tydzień, 25 styczeń 2016 »

Chociaż święta Bożego Narodzenia już za nami to jeszcze do święta Matki Boskiej Gromnicznej (2 lutego) możemy w kościołach odwiedzać szopki bożonarodzeniowe. Czas świetności szopek przypadł na XVIII w., zwany niekiedy wiekiem sztuki szopkarskiej. Autorami barokowych szopek byli nierzadko wielcy rzeźbiarze, m.in. Michał Klahr Starszy i jego syn Ignacy.

Nieodłącznym składnikiem leczenia, w tym również leczenia uzdrowiskowego, od dawien dawna była muzyka. „Zaczęło się w Bad Reinerz… Tradycje muzyczne Dusznik Zdroju” - ekspozycja, przygotowana przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej z okazji 70. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego, przedstawia historię najstarszego festiwalu muzycznego w Polsce. Wystawa składająca się z dwóch części, prezentuje tradycje muzyczne Dusznik Zdroju od XIX wieku do czasów współczesnych.

12.12.2015 17:00
Koniec: 31.01.2016 16:00