22-01-2016

Chociaż święta Bożego Narodzenia już za nami to jeszcze do święta Matki Boskiej Gromnicznej (2 lutego) możemy w kościołach odwiedzać szopki bożonarodzeniowe. Czas świetności szopek przypadł na XVIII w., zwany niekiedy wiekiem sztuki szopkarskiej. Autorami barokowych szopek byli nierzadko wielcy rzeźbiarze, m.in. Michał Klahr Starszy i jego syn Ignacy.

Nieodłącznym składnikiem leczenia, w tym również leczenia uzdrowiskowego, od dawien dawna była muzyka. „Zaczęło się w Bad Reinerz… Tradycje muzyczne Dusznik Zdroju” - ekspozycja, przygotowana przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej z okazji 70. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego, przedstawia historię najstarszego festiwalu muzycznego w Polsce. Wystawa składająca się z dwóch części, prezentuje tradycje muzyczne Dusznik Zdroju od XIX wieku do czasów współczesnych.

22.01.2016 17:00

Wystawa „Nowy q-bis-m, czyli pikselandia” to kolejna ekspozycja realizowana przez prof. Jerzego Olka.

Tym razem artysta zaprosił do uczestnictwa w prezentacji pracowników Michała Jakubowiczai Jacka Joostberensa oraz studentów – absolwentów Wydziału Grafiki SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego we Wrocławiu.

23-01-2016

23.01.2016 16:00

23 stycznia 2016 r. o godzinie 16.00 odbędzie się koncert Miejskiego Chóru Mieszanego Lutnia pt."Bądźmy dzisiaj weseli, Chrystus się narodził...", gościnnie wystąpi Międzynarodowy Kameralny Chór z Gór z Bystrzycy Kłodzkiej.

24-01-2016

25-01-2016

26-01-2016

27-01-2016

28-01-2016

29-01-2016

30-01-2016

31-01-2016

12.12.2015 17:00
Koniec: 31.01.2016 16:00

01-02-2016

02-02-2016
01.12.2015 10:00
Koniec: 02.02.2016 16:00

11-02-2016
11.02.2016 12:00
Koniec: 11.02.2016 14:00

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci i młodzież do naszego muzeum

11 lutego, godz. 12.00
Retro rozGRYwka – historyczne gry planszowe będą wehikułem, który przeniesie uczestników spotkania w minione czasy.

Wstęp 4 zł

11.02.2016 17:00

Dyrektor Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku 11 lutego 2016 r. o godz. 17.00 zaprasza na wykład Joanny Stoklasek-Michalak Zanikające portale Kłodzka – relikty miasta i jego historii połączony z promocją najnowszego tomu Zeszytów Muzeum Ziemi Kłodzkiej.

20-02-2016
20.02.2016 16:00

Uroczyste obchody 70-lecia Hufca ZHP Kłodzko wraz z prezentacją wystawy okolicznościowej.