« Tydzień, 16 listopad 2015 »

W listopadzie obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem (9.11), kolejną rocznicę wydarzeń Nocy Kryształowej (9/10.11) oraz Dzień Tolerancji (16.11). Daty te sprzyjają spotkaniom poświęconym mniejszościom narodowym i etnicznym, dlatego też zachęcamy do udziału w lekcjach muzealnych poświęconych kłodzkim Żydom. Począwszy od XII w. Dolny Śląsk, przeżywający rozkwit gospodarczy, był dla Żydów z Zachodu atrakcyjnym regionem wobec szybko pogarszających się warunków życia w miejscu ich dotychczasowego zamieszkania.

19.11.2015 09:00
Koniec: 19.11.2015 13:00

Od 9.00 do 11.00  Wizyty grup szkolnych w kłodzkich bibliotekach.

Od 11.30 do 13.00 Spotkanie uczestników w sali koncertowej, któremu towarzyszyć będzie prezentacja przedsięwzięcia oraz czytanie fragmentów książek przez przedstawicieli instytucji szkolnych oraz instytucji kultury.