17-10-2015
17.10.2015 17:00

Dyrektor Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku mają zaszczyt zaprosić na uroczysty koncert jubileuszowy  Miejskiego Chóru Mieszanego Lutnia - 17 października 2015 r., godz. 17.00

30-10-2015
30.10.2015 17:15

Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie wraz z Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku serdecznie zapraszają na specjalny wykład Pana dra Sławomira Dorockiego oraz Pana mgra Pawła Brzegowego Ludzie nauki na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Bogato ilustrowany materiał jest pokłosiem badań in situ prowadzonych w Muzeum Historycznym Miasta Lwowa, Państwowym Archiwum Obwodu Lwowskiego we Lwowie, Lwowskim Uniwersytecie Narodowym im. Iwana Franki oraz na Łyczakowie.

03-11-2015
03.11.2015

W listopadzie obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem (9.11), kolejną rocznicę wydarzeń Nocy Kryształowej (9/10.11) oraz Dzień Tolerancji (16.11). Daty te sprzyjają spotkaniom poświęconym mniejszościom narodowym i etnicznym, dlatego też zachęcamy do udziału w lekcjach muzealnych poświęconych kłodzkim Żydom. Począwszy od XII w. Dolny Śląsk, przeżywający rozkwit gospodarczy, był dla Żydów z Zachodu atrakcyjnym regionem wobec szybko pogarszających się warunków życia w miejscu ich dotychczasowego zamieszkania.

04-11-2015

05-11-2015