« Tydzień, 21 marzec 2011 »
23.03.2011 11:00

Młodość na zesłaniu – wspomnienia członków Koła Związku Sybiraków w Bystrzycy Kłodzkiej. Spotkanie skierowane jest  do młodzieży szkół ponadpodstawowych, a jego tematyką będzie młodość, którą przyszło spędzić gościom muzeum na zesłaniu, w nieludzkich warunkach, na surowej ziemi syberyjskiej. Zaproszeni goście opowiedzą  o życiu na zsyłce, walce o przetrwanie i zawiłych losach, które doprowadziły ich na ziemię kłodzką.  Na prelekcji zostanie również zaprezentowana druga część książki pt. „Wspomnienia Sybiraków. Zbiór tekstów źródłowych”. Zawiera ona relacje ponad 60.

25.03.2011 17:00

Wystawa pasteli opatrzonych tekstem Anny Kopeć-Twardowskiej.

Od 25 marca w Muzeum Ziemi Kłodzkiej   będzie można  obejrzeć ekspozycję zatytułowaną WIELKIE MARCOWANIE czyli Kot w muzeum. Na wystawie zostaną wyeksponowane prace autorstwa  łódzkiej artystki Anny Kopeć -Twardowskiej.  Autorka prac o tematyce kociej  jest malarką i projektantką, autorką felietonów i opowiadań, inicjatorką wielu wystaw, akcji i działań artystycznych w kraju i za granicą.