Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku

23.04.2016 12:00
dws_logo_2016.png

Dzień Wolnej Sztuki organizowany jest od 2011 roku. To ogólnopolska akcja, w której zwiedzający muzeum przekonywani są, że wchodząc do niego, warto postawić na jakość zwiedzania, nie na ilość.

23 kwietnia 2016 roku w naszym muzeum przez godzinę będziemy przekazywać zwiedzającym ideę Wolnej Sztuki. Wybierzemy pięć dzieł z naszej kolekcji. Przy każdym będzie stała osoba zadająca uczestnikom Dnia Wolnej Sztuki pytania, motywująca ich do podjęcia refleksji i nabrania odwagi do samodzielnego szukania odpowiedzi. Jej celem będzie pokazanie, że obiekt muzealny może stać się źródłem inspiracji.

Po zwiedzaniu zaprosimy uczestników na spotkanie, w czasie którego będziemy mogli porozmawiać o swoich wrażeniach. Każde dzieło sztuki ma swoją historię do powiedzenia. Wystarczy się w nią wsłuchać.

Serdecznie zapraszamy!