Wernisaż wystawy pt. „Dariusz Sobociński. Malarstwo”.

30.11.2011 18:00
W.SAN2010_0.jpg

Serdecznie zapraszamy na spędzenie w nietypowy sposób wieczoru andrzejkowego w Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Tym razem pragniemy zaprezentować prace Dariusza Sobocińskiego, artysty, który od 2006 roku mieszka w Kłodzku. Będzie to przekrój  jego malarstwa, które obrazuje drogę twórczości artysty, gdzie pejzaż, światło i kolor mają szczególne znaczenie. Malarz uchwycił na swych płótnach esencję tego co widzialne i tego co odczuwalne. Stąd w jego dziełach bliskich abstrakcji intuicyjnie można rozpoznać  poszczególne elementy krajobrazu, m.in. wodę, powietrze, słońce, a co za tym idzie poczuć ciepło,  chłód, spokój, nostalgię…

Wernisażowi wystawy towarzyszyć będzie koncert ROHO KONAR - gitara

Dariusz Sobociński

Urodził się 3 kwietnia 1949 r. w Białymstoku. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, a następnie studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom otrzymał w 1974 r., w pracowni miedziorytu prof. Mieczysława Wejmana. Zajmuje się malarstwem i grafiką użytkową. Współpracuje z wydawnictwami, projektuje plakaty, znaki firmowe, okładki książek. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Swoje prace malarskie wystawiał na wielu wystawach indywidualnych i grupowych m.in. w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Lund, Przemyślu, Łomży, Białymstoku i Krakowie. Od 2006 r. mieszka i pracuje w Kłodzku.