Szopki bożonarodzeniowe na ziemi kłodzkiej

01.12.2015 10:00
02.02.2016 16:00
Szopka kasetowa z Nowej Rudy, drewno, papier mache, koniec XIX w. Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Chociaż święta Bożego Narodzenia już za nami to jeszcze do święta Matki Boskiej Gromnicznej (2 lutego) możemy w kościołach odwiedzać szopki bożonarodzeniowe. Czas świetności szopek przypadł na XVIII w., zwany niekiedy wiekiem sztuki szopkarskiej. Autorami barokowych szopek byli nierzadko wielcy rzeźbiarze, m.in. Michał Klahr Starszy i jego syn Ignacy. W tym okresie Muzeum Ziemi Kłodzkiej zaprasza grupy zorganizowane na lekcje muzealne i warsztaty "Szopki bożonarodzeniowe na ziemi kłodzkiej", których uczestnicy poznają genezę szopki, rozwój sztuki szopkarskiej na przestrzeni wieków oraz tradycje szopkarskie Ziemi Kłodzkiej.

Zapisy dla grup zorganizowanych: Dział Naukowo-Oświatowy
tel. 74 867 35 70, wew. 23.