Spotkanie dla młodzieży z Gerhardem Roese

08.11.2018 11:00
Synagoga w Kłodzku

Zapraszamy na spotkanie dla młodzieży z Gerhardem Roese autorem wystawy Dekalog w płomieniach prezentowanej w Muzeum Ziemi Kłodzkiej.

Wystawa przedstawia model-rzeźbę spalonej kłodzkiej synagogi oraz wielkoformatowe fotografie.

Gerhard Roese (ur. 14 lutego 1962 r. w Darmstad) – niemiecki rzeźbiarz, historyk sztuki, architekt. W latach 1984-1989 studiował rzeźbę w Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Karlsruhe (pod kierunkiem Hiromi Akiyamy). Naukę archeologii klasycznej i chrześcijańskiej oraz historię sztuki bizantyjskiej kontynuował w latach 2001-2003 na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji. Od 2009 r. tworzy w swoim atelier w Darmstadt. Znany jest z rzeźb, płaskorzeźb i modeli architektonicznych.