Skarb z Głogowa

12.09.2015 17:00
Skarb z Głogowa

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku, serdecznie zapraszamy 12 września 2015 r., o godzinie 17.00 do Muzeum Ziemi Kłodzkiej gdzie będzie można obejrzeć wystawę numizmatyczną z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie zatytułowaną „Skarb z Głogowa”.
Prezentuje ona skarb, średniowiecznych monet denarowych, odkryty w Głogowie w 1987 r. Zbiór ten jest jednym z największych tego rodzaju ze znalezionych w Polsce i Europie. Monety pochodzą z mennic polskich i niemieckich, z okresu od końca XI do początków XIII w. Na wystawie zgromadzonych zostało 155 numizmatów.

Podczas otwarcia wystawy Krystian Książek wygłosi prelekcję pt. "Skarb średniowieczny z Głogowa na tle przemian państwa polskiego z przełomu XII/XIII w."