28.02.2019 17:00
Pałac Gorzanów

Zapraszamy na spotkanie z Robertem Dumą, który zapozna nas z najnowszymi działaniami, podjętymi dla ochrony cennego gorzanowskiego kompleksu pałacowo-parkowego, a także zaprezentuje, wydaną zaledwie kilka miesięcy temu, publikację poświęconą tej miejscowości pt. Gorzanów na dawnych pocztówkach.

Robert Duma. Absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Wrocławskim (Bibliotekoznawstwo) i Uniwersytecie Poznańskim (Zarządzanie Ochroną Dóbr Dziedzictwa Kulturowego). Od 2000 r. dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka. Inicjator utworzenia i wieloletni prezes Towarzystwa Miłośników Gorzanowa. Od 2006 r. radny Rady Powiatu Kłodzkiego. Inicjator lub współinicjator wielu ważnych przedsięwzięć kulturalno-oświatowych. Wielokrotnie nagradzany za pracę na rzecz regionu, m.in. Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Bibliotekarz Roku w Powiecie Kłodzkim” (2013), tytułem „Społecznik Roku” (2015), wyróżnieniem i odznaką „Za Zasługi dla Kultury Polskiej” (2014).

Koordynacja: Irena Klimaszewska - historyk, pisarka, publicystka