Wielkie ucieczki z Twierdzy Kłodzkiej

12.08.2011 21:00
nocne zwiedzanie miasta.preview.jpg

Późnym wieczorem 12. sierpnia mieszczki z XVII wiecznego Kłodzka zaproszą mieszkańców na kolejny nocny spacer ulicami naszego miasta. Poznana w zeszłym roku Urszula - zamieszana w śmiertelne pobicie polskiego pielgrzyma pochowanego w kościele jezuitów - wraz ze swoją towarzyszką garbatą Gretą oczekiwać będzie na zwiedzających o godz. 21.00 na dziedzińcu Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Trasa tegorocznej wędrówki będzie przebiegać w pobliżu twierdzy stając się pretekstem do opowieści o jej słynnych więźniach i ich jeszcze słynniejszych ucieczkach. Zapraszamy ludzi o silnych nerwach, tych o nerwach nieco słabszych prosimy o wygodne buty - być może trzeba będzie salwować się ucieczką.

W role mieszczek wcielą się muzealnicy: Joanna Jakubowicz i Joanna Stoklasek-Michalak, w role słynnych uciekinierów i zbrodniarzy i pozostałych bohaterów aktorzy Teatru Gry i Ludzie z Katowic, a także przyjaciele i pracownicy kłodzkiego Muzeum: Pedro Cordon Cordon, Jose Cordon Dominguez, Grażyna Kordyka, Tomasz Nowicki, Marta Szachniewicz, Jola Waniowska, Łukasz Wasielewski, Krzysztof Miszkiewicz, Krzysztof Piętoń.

Bohaterowie historyczni:

• Alfred Exner – kłodzki Janosik