WIELKIE MARCOWANIE czyli kot w muzeum

25.03.2011 17:00
z cyklu KOT W SALONIE

Wystawa pasteli opatrzonych tekstem Anny Kopeć-Twardowskiej.

Od 25 marca w Muzeum Ziemi Kłodzkiej   będzie można  obejrzeć ekspozycję zatytułowaną WIELKIE MARCOWANIE czyli Kot w muzeum. Na wystawie zostaną wyeksponowane prace autorstwa  łódzkiej artystki Anny Kopeć -Twardowskiej.  Autorka prac o tematyce kociej  jest malarką i projektantką, autorką felietonów i opowiadań, inicjatorką wielu wystaw, akcji i działań artystycznych w kraju i za granicą.

Malarka swoją twórczość prezentowała w cyklach tematycznych: Okna, Żywioły, Taniec, Marzenia, Narodziny, Czas…  Jej interaktywna ekspozycja Pastelowe Marzenia, łączona ze spektaklami i pokazami, cieszyła publiczność wielu miast w Polsce, Niemczech i Holandii.  Na wystawie w kłodzkim muzeum  oprócz kocich pasteli, prezentowane będą także literackie teksty, które publikowane były na łamach miesięcznika „Kocie sprawy”, w stałej rubryce Felieton z kotem.