Spacerownik po Kłodzku Andreasa Ernsta

Spacerownik mini_0.jpg

Szanowni Państwo,

w roku upamiętniającym kłodzkiego architekta Andreasa Ernsta Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku podjęło szereg działań służących rozpowszechnianiu wiedzy na temat tego ważnego dla miasta projektanta i budowniczego. Podczas tegorocznej Nocy Muzeów otworzyliśmy  wystawę poświęconą architektowi . Przygotowaliśmy również Nocne Zwiedzanie Miasta z Dreszczykiem, podczas którego poprowadziliśmy tłumnie przybyłych widzów szlakiem dzieł Andreasa Ernsta. W ofercie muzeum pojawiły się lekcje muzealne poświęcone architektowi . W przygotowaniu jest także publikacja towarzysząca wystawie.

Kolejną propozycją dotyczącą tematu jest  Spacerownik po Kłodzku Andreasa Ernsta , zachęcający do niecodziennej wędrówki po mieście, której szlak wynaczają obiekty stworzone przez architekta. W powstałym Spacerowniku, złożonym z planu Kłodzka oraz zagadek, wyróżnione zostały najciekawsze budynki Andreasa Ernsta i osoby na których zlecenie powstały. Ponadto w naszym  Spacerowniku znalazły się piękne rysunki kłodzkiej artystki  Malwiny Karp.

 Z takim przewodnikiem wędrówka po mieście może przynieść wiele ciekawych wrażeń,  pogłębić wiedzę z dziedziny architektury tworzonej w Kłodzku w latach 90. XIX wieku po lata 20. XX wieku, a zawarte w nim zagadki dostarczą mnóstwa dobrej zabawy całej rodzinie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Muzeum Ziemi Kłodzkiej w dniach 18 października do 28 października 2019 r. po nieodpłatne egzemplarze Spacerownika.

 

Spacerownik po Kłodzku Andreasa Ernsta wydano z finansowym wsparciem  Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

            Partner: