60+kultura

23.09.2017 11:00
24.09.2017 17:00
60+kultura

Kolejna edycja akcji MKiDN „60+kultura” odbędzie się w dniach 23- 24 września. W tych dniach seniorzy w całym kraju będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Wykaz  uczestników tegorocznej edycji akcji (z podziałem na województwa) tutaj.

Zapraszamy wszystkich Seniorów powyżej 60 roku życia w sobotę i niedzielę do zwiedzania naszego muzeum.

Wstęp wolny na wszystkie wystawy.

Dostępne wystawy stałe:
● Z dziejów Kłodzka - wystawa monograficzna poświęcona miastu i jego tysiącletniej historii.
● Współczesne kłodzkie szkło artystyczne na tle tradycji szklarstwa ziemi kłodzkiej
● Oczy czasu. Zegary mechaniczne popularne na Śląsku w XIX i w I poł. XX wieku w zbiorach Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Wystawy czasowe:
● Ziemia Kłodzka w akwarelach Józefa Obacza
● Ziemia Kłodzka w czasach Josepha Köglera
● Słynni dziejopisarze ziemi kłodzkiej i ich dzieła

Zapraszamy serdecznie!
Do zobaczenia!