Maria Śliwowska. Moje miejsca

21.04.2012 17:00
M. Śliwowska.jpg

Maria Śliwowska pochodzi z Bystrzycy Kłodzkiej. Artystka ukończyła Wydział Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Uprawia malarstwo i projektowanie graficzne. W swoim dorobku ma wystawy w Polsce i Niemczech. Jej obrazy prezentowane były m.in. w prywatnej galerii w Mainz (Niemcy). Chętnie kupują je kolekcjonerzy z Francji i Holandii. Artystka pracuje obecnie w bystrzyckim gimnazjum oraz prowadzi zajęcia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury (Bystrzyca Kłodzka). Jej ostatnia wystawa to wynik fascynacji ziemią kłodzką, a w szczególności malowniczymi zakątkami Bystrzycy       i Kłodzka.

To babcia przekazała mi talent oraz miłość do rysowania – opowiada Maria Śliwowska - Naśladowałam jej prace, a ona marzyła, że zostanę malarką. Dziś ja nie wyobrażam sobie innej drogi. Największą inspiracją jest dla mnie natura – jej formy i kolory. Jednak moje ostatnie prace to pastele i rysunki przedstawiające uroki najbliższych mi miast: Bystrzycy i Kłodzka. Cała ziemia kłodzka dla artysty jest inspirująca - zachwyca pięknem i bogactwem natury. Ten region jest mi najbliższy - chcę pokazać miejsca, które mnie urzekły.

Ważna jest dla mnie praca z dziećmi. Uczę je, a w zamian czerpię od nich spontaniczność, naturalność i ogromne pokłady energii. Inspirują mnie i są mi niezbędne! Razem przygotowujemy wystawy ich prac. Cieszy mnie każdy sukces dzieci, a ostatnio sporo ich się nazbierało. Kocham pracę pedagoga.

Wernisaż uświetni koncert pt. "Piosenka, The Song, La Chanson" Agaty Bilińskiej z towarzyszeniem solistów grupy Total Vocal Project (w składzie: Kornelia Mierzejewska, Dariusz Jesionowski, Marta Miś, Magdalena Orłowska). W programie koncertu znajdą się kompozycje autorskie, piosenki polskie w nowych aranżacjach oraz ballady z różnych stron świata.

Kurator wystawy:
Malwina Karp