Letnie Zderzenia Teatrów na dziedzińcu Muzeum Ziemi Kłodzkiej

25.08.2016 21:00
27.08.2016 21:00
plakat zderzenia_0.jpg

W ramach Letniego Zderzenia Teatrów na dziedzińcu Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbędą się następujące imprezy:
 25 sierpnia 2016 r. (czwartek)
 godz. 21.00
- Pegazy – parada uliczna
 TEATR ZNAK
 trasa od Rynku do Muzeum Ziemi Kłodzkiej
 godz. 21.30 - Von Bingen. Historia prawdziwa (od 16 lat)
 TEATR CZARNY KWADRAT
 Muzeum Ziemi Kłodzkiej, ul. Łukasiewicza
 26 sierpnia 2016 r. (piątek)
 10.00-17.00
– Czesław Podleśny Art – performens rzeźbiarski
 Grupa artystyczna WL4
 Muzeum Ziemi Kłodzkiej, ul. Łukasiewicza
 27 sierpnia 2016 r. (sobota)
 godz. 10.00-17.00
- Czesław Podleśny Art – performens rzeźbiarski
 Grupa artystyczna WL4
 Muzeum Ziemi Kłodzkiej, ul. Łukasiewicza
 godz. 19.00 – wernisaż wystawy poplenerowej „Miasto i ludzie” oraz Czesław Podleśny Art.
 Muzeum Ziemi Kłodzkiej, ul. Łukasiewicza

 Letnie ZDERZENIE? – czemu nie!
 Przez cztery sierpniowe dni w Kłodzku rozgrywać się będzie letnia wersja festiwalu teatralnego Zderzenie. Po kilku latach nieobecności tego wydarzenia festiwal powraca z nową energią. Nie tylko sale teatralne ale ulice, skwery, mosty a nawet stadion pięknego Kłodzka, wypełnią się międzynarodowym gwarem artystów i publiczności.
 Letnie Zderzenie, będzie fiestą teatrów ulicznych, "barwnym karnawałem" parad, szczudlarzy, bajkowych kostiumów, scenografii, muzyki i tańca. Miastem zawładnie fantazja plenerowych inscenizacji, czasem odważnych artystycznie, czasem klaunowsko - prześmiewczych. Zawsze jednak swoją urodą niezwyczajnych, lub po prostu pięknych, przyprawiających dzieci i dorosłych o przyspieszone bicie serca i jak najszerzej otwarte oczy.
 Pojawi się też okazja do zobaczenia młodego teatru, zarówno, w klasycznej czechowowskiej odsłonie („Plotki” Teatru Znak), jak i awangardowo - liturgicznej („Von Bingen...”Teatru Czarny Kwadrat). Zderzenie letnie wymyśliliśmy też jako zdarzenie multidyscyplinarne. Oprócz realizacji aktorskich swój bezkompromisowy spektakl pokażą tancerze („Myszy” - GSA). Bogactwo spektakli teatralnych, tanecznych, komediowych i klaunowskich dopełnią plastycy w akcji malarskiej "Miasto i ludzie", którzy wspólnie z tancerzami pokażą intrygujący „Teatr malowania tańca”. Świadectwem otwarcia się i odwagi artystycznej, będzie nie tylko inscenizacja teatralna na dziecińcu Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Przez 2 festiwalowe dni publiczność oglądać będzie w tym miejscu akcję twórczą Czesława Podleśnego, jednego z najciekawszych współczesnych polskich rzeźbiarzy. Jego performance „Czesław Podleśny art", dotykać będzie tożsamości miasta i jego historii.
 Koncepcja festiwalu jest nowa, ale także w oczywisty sposób nawiązuje do letnich działań artystycznych realizowanych w minionych latach przez ludzi skupionych wokół Mariana Półtoranosa i Michała Tramera. Nazwa zobowiązuje. Kluczem festiwalu, było dla nas zderzenie konwencji i gatunków - wystąpią teatry plenerowe i sceniczne, będą malarze, rzeźbiarze, tancerze i performerzy. Zderzymy zatem malarstwo z tańcem, powagę z głośnym śmiechem, styl wysoki z ludycznym i – jak zwykle - artystów z publicznością (klub festiwalowy). A wreszcie, jeśli popatrzycie skąd teatry zaprosiliśmy, zobaczycie zamierzone przez nas zderzenie północy z południem.
 Chcemy by był to festiwal z artystami na wyciągnięcie ręki. Festiwal, który was pochłonie, zabierze w czterodniową podróż.
 Najlepszych wrażeń życzy dyrekcja Festiwalu!
 Janusz Gawrysiak i Marek Mazurkiewicz