"Konserwacja zabytków – definicja na przykładzie fortyfikacji Kłodzka"

07.08.2015 17:00
07.08.2015 20:00
Fortyfikacje Kłodzka

Ośrodek Edukacji Historycznej i Konserwatorskiej – funkcjonujący w ramach Akademii Przygody – stowarzyszenia z siedzibą w Twierdzy Kłodzkiej oraz Muzeum Ziemi Kłodzkiej
zapraszają do udziału w ramach cyklu spotkań Fortyfikacje Kłodzka - historia, ochrona, zagospodarowanie na wykład Grzegorza Basińskiego

Konserwacja zabytków – definicja na przykładzie fortyfikacji Kłodzka

7 sierpnia 2015 r. (piątek), godz. 17.00

Mgr Grzegorz Basiński - konserwator-zabytkoznawca, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych w Instytucie Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Laureat I nagrody im. J. Zachwatowicza w międzynarodowym konkursie PKN ICOMOS na najlepsze prace dyplomowe związane z ochroną zabytków. Prowadzi badania, nadzory i prace konserwatorskie w ramach „Pracowni Ochrony Zabytków”. Od 2002 r. związany z działalnością Akademii Przygody i rewitalizacją Bastionu Żuraw. Obszary zainteresowań: badania i problematyka konserwatorska fortyfikacji nowożytnych, dawne techniki budowlane, korozja biologiczna w obiektach zabytkowych, edukacja dotycząca ochrony dóbr kultury.