Koncert

04.06.2016 17:00

Koncert chóru „Lutnia” i chóru z Żywca

Miejski Chór Mieszany "Lutnia" powstał w 1955 roku i jest jednym z najdłużej działającym chórów w Polsce, a na Dolnym Śląsku jest najstarszym chórem powstałym po II Wojnie Światowej.

Od roku 1981 roku ma rangę chóru miejskiego. Posiada ogromny dorobek artystyczny i bardzo duży repertuar. Śpiewa z wielkimi sukcesami od 60 lat oraz bierzemy udział w przeglądach i konkursach śpiewaczych. Cieszymy się ogromną liczbą nagród i wyróżnień z Polski
i z zagranicy. Chór "Lutnia" w latach 1983-2000, trzy razy wyjeżdżał na tournée po Francji, a także koncertował w Niemczech i w Czechach.
W Październiku 2013 roku chór otrzymał zaszczytną nagrodę „Honorową Odznakę ze Złotym Laurem„ od Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za swoją wieloletnią pracę i zaangażowanie w krzewieniu kultury śpiewu chóralnego i wysoki poziom artystyczny. Natomiast w lutym 2014 roku, chór Lutnia otrzymał nagrodę Asa Kłodzkiego, jest to wysokie wyróżnienie od Burmistrza Miasta Kłodzka.
17 Października 2015 roku chór obchodził swój jubileusz 60-lecie powstania i działalności z tej okazji otrzymał między innymi
honorową odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej od Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.