Hi, hi, hi… histeryczne ucieczki z Twierdzy Kłodzkiej

Rysunek1.jpg

Hi, hi, hi… histeryczne ucieczki z Twierdzy Kłodzkiej - ogromna gra planszowa rozgrywana na dziedzińcu muzeum. Uczestnicy - gracze podzieleni są na cztery drużyny odpowiadające czterem uciekinierom z kłodzkiej twierdzy: Vaclavowi Kinsky`emu, Fryderykowi von Trenckowi, Alfredowi Exnerowi i  Karolowi Luxowi. Zasady gry są oczywiste - wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza wydostanie się poza mury miasta, co jednak nie jest łatwym zadaniem. Więźniów pilnują strażnicy, a na uciekinierów czyhają przeróżne przeszkody i pułapki.
Gra muzealna Hi, hi, hi… histeryczne ucieczki z Twierdzy Kłodzkiej w przystępny i atrakcyjny sposób przybliża uczniom fragment historii naszego miasta. Zajęcia adresowane są do zorganizowanych grup szkolnych.

Lekcja odbywa się na muzealnym dziedzińcu dlatego realizowana jest wiosną, latem i jesienią.

Wstęp: 4 zł od osoby

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc