« 18-12-2015 »
pt

Chociaż święta Bożego Narodzenia już za nami to jeszcze do święta Matki Boskiej Gromnicznej (2 lutego) możemy w kościołach odwiedzać szopki bożonarodzeniowe. Czas świetności szopek przypadł na XVIII w., zwany niekiedy wiekiem sztuki szopkarskiej. Autorami barokowych szopek byli nierzadko wielcy rzeźbiarze, m.in. Michał Klahr Starszy i jego syn Ignacy.

Nieodłącznym składnikiem leczenia, w tym również leczenia uzdrowiskowego, od dawien dawna była muzyka. „Zaczęło się w Bad Reinerz… Tradycje muzyczne Dusznik Zdroju” - ekspozycja, przygotowana przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej z okazji 70. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego, przedstawia historię najstarszego festiwalu muzycznego w Polsce. Wystawa składająca się z dwóch części, prezentuje tradycje muzyczne Dusznik Zdroju od XIX wieku do czasów współczesnych.

18.12.2015 17:00

Zbliżają się jedne z najbardziej uroczystych dni w roku, pełne magii i rodzinnego ciepła Święta Bożego Narodzenia. Od wieków towarzyszą im wielkie emocje i troska o ich odpowiednią oprawę - pocztówki z życzeniami, strojną choinkę, smakołyki na stół. Atmosfera świątecznych przygotowań zapanowała również w Muzeum Ziemi Kłodzkiej, gdzie 18 grudnia 2015 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie „Wokół bożonarodzeniowej tradycji”.