30-10-2015
30.10.2015 17:15

Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie wraz z Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku serdecznie zapraszają na specjalny wykład Pana dra Sławomira Dorockiego oraz Pana mgra Pawła Brzegowego Ludzie nauki na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Bogato ilustrowany materiał jest pokłosiem badań in situ prowadzonych w Muzeum Historycznym Miasta Lwowa, Państwowym Archiwum Obwodu Lwowskiego we Lwowie, Lwowskim Uniwersytecie Narodowym im. Iwana Franki oraz na Łyczakowie.

03-11-2015
03.11.2015

W listopadzie obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem (9.11), kolejną rocznicę wydarzeń Nocy Kryształowej (9/10.11) oraz Dzień Tolerancji (16.11). Daty te sprzyjają spotkaniom poświęconym mniejszościom narodowym i etnicznym, dlatego też zachęcamy do udziału w lekcjach muzealnych poświęconych kłodzkim Żydom. Począwszy od XII w. Dolny Śląsk, przeżywający rozkwit gospodarczy, był dla Żydów z Zachodu atrakcyjnym regionem wobec szybko pogarszających się warunków życia w miejscu ich dotychczasowego zamieszkania.

04-11-2015

05-11-2015

06-11-2015

07-11-2015

08-11-2015

09-11-2015

10-11-2015

11-11-2015

12-11-2015

13-11-2015

14-11-2015

14.11.2015 18:00

Serdecznie zapraszamy na koncert PATRIOTYZM WCZORAJ I DZIŚ "Od Moniuszki do Pietrzaka", który odbędzie się 14 listopada 2015r., o godzinie 18.00

Wystąpią artyści sceny wrocławskiej:
Maria Zygmaniak - Lesiak /sopran
Piotr Sowiński / tenor
Sergiusz Antochewicz / fortepian

15-11-2015

16-11-2015

17-11-2015

18-11-2015

19-11-2015

19.11.2015 09:00
Koniec: 19.11.2015 13:00

Od 9.00 do 11.00  Wizyty grup szkolnych w kłodzkich bibliotekach.

Od 11.30 do 13.00 Spotkanie uczestników w sali koncertowej, któremu towarzyszyć będzie prezentacja przedsięwzięcia oraz czytanie fragmentów książek przez przedstawicieli instytucji szkolnych oraz instytucji kultury.

20-11-2015

21-11-2015

22-11-2015

23-11-2015

24-11-2015

25-11-2015

26-11-2015

27-11-2015

27.11.2015 17:00

Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz Europejskie Forum Młodzieży zapraszają na wieczór andrzejkowy – zderzenie kultur. Wolontariusze, którzy przybyli  na ziemię kłodzką z różnych zakątków świata, przybliżą nam tradycje Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Włoch, Chorwacji, Łotwy i Filipin. W programie taniec, wspólne śpiewanie, degustacja tradycyjnych potraw. Wspólnie przeżyjmy międzykulturowy wieczór andrzejkowy!

Wstęp wolny.

28-11-2015