17-07-2015

Zapraszamy na nową wystawę pt. Martwa natura jak żywa

Zapraszamy na wystawę Ewy Konikowskiej pt. "Reminiscencje wycięte". Świat rekonstruowany wspomnieniami – niekoniecznie nieświadomymi – to przestrzeń potraktowana magicznie i skomponowana na nowo za pomocą fragmentów przeszłych chwil, nieistniejących już miejsc i ponadczasowej symboliki.

17.07.2015 17:00

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prac utalentowanych członków Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i ich przyjaciół pt. "Zabytki Kłodzka w linorycie" - 17 lipca 2015 r. o godz. 17.00.

18-07-2015

18.07.2015 17:00

W ramach projektu - Muzeum na kółkach - 18 lipca 2015 r., o godz. 17.00 - zapraszamy na:

Projekcję filmu Leo Leszka Kantora "W poszukiwaniu utraconego krajobrazu"

Otwarcie wystawy "Z narażeniem życia. Polacy ratujący Żydów podczas Zagłady"

Warsztat "Kobiety żydowskie"

19-07-2015

20-07-2015

21-07-2015

22-07-2015

23-07-2015

24-07-2015

25-07-2015

26-07-2015

27-07-2015

28-07-2015

28.07.2015 10:00
Koniec: 28.07.2015 12:00

Zapraszamy najmłodszych na wakacyjne zajęcia, co wtorek od godz. 10.00, już od 7 lipca.

29-07-2015

30-07-2015

31-07-2015

01-08-2015

02-08-2015

03-08-2015

04-08-2015

05-08-2015

06-08-2015

06.08.2015 08:00

Miło nam poinformować, że w dniach 6 – 31 sierpnia br. w Pijalni Wód Mineralnych w Dusznikach-Zdroju prezentowana jest wystawa „Zaczęło się w Bad Reinerz… Tradycje muzyczne Dusznik-Zdroju”.
Ekspozycja przygotowana przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej z okazji 70. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego przedstawia historię i bogaty dorobek najstarszego festiwalu muzycznego w Polsce.

07-08-2015

07.08.2015 17:00
Koniec: 07.08.2015 20:00

Ośrodek Edukacji Historycznej i Konserwatorskiej – funkcjonujący w ramach Akademii Przygody – stowarzyszenia z siedzibą w Twierdzy Kłodzkiej oraz Muzeum Ziemi Kłodzkiej
zapraszają do udziału w ramach cyklu spotkań Fortyfikacje Kłodzka - historia, ochrona, zagospodarowanie na wykład Grzegorza Basińskiego

Konserwacja zabytków – definicja na przykładzie fortyfikacji Kłodzka

7 sierpnia 2015 r. (piątek), godz. 17.00

07.08.2015 20:00

Zapraszamy do udziału w Nocnym Zwiedzaniu Miasta z Dreszczykiem.
Impreza odbędzie się w ramach X Dni Twierdzy Kłodzkiej.

KONIEC I POCZĄTEK. KŁODZKO 1945-1947

Start: Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku, 7.08.2015, godz. 20.00

08-08-2015

08.08.2015 09:00

W ramach obchodów X Dni Twierdzy Kłodzkiej w dniach 8-9 VIII 2015 r. zapraszamy na Targi Staroci

09-08-2015

08.08.2015 09:00
Koniec: 09.08.2015 17:00

10-08-2015

11-08-2015

12-08-2015

13-08-2015

14-08-2015

14.08.2015 10:00

Sentymentalna podróż Tadeusza Łukasiewicza do miejsc dzieciństwa zaowocowała wystawami monograficznymi artysty w muzeach Ziemi Kłodzkiej. Wystawa "Hymny światła – Bystrzyca Kłodzka na nowo" od maja do połowy sierpnia br. gościła w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej, a od 14 sierpnia można ją obejrzeć w Muzeum Ziemi Kłodzkiej.

15-08-2015

16-08-2015