19-10-2013

Zapraszamy serdecznie na prezentację wystawy fotograficznej „American West” Wiesława Pikula składającej się z 46 zdjęć ukazujących piękno Amerykańskiego Zachodu.

Autor zdjęć przewędrował tysiące mil by móc spojrzeć przez obiektyw aparatu fotograficznego na to, co najpiękniejsze w USA, widoki znane z wielu kolorowych filmów, wspaniałe dzieła natury, które przechodzą czasem nawet najśmielsze wyobrażenia.

Wystawa zorganizowana we współpracy z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie.

07-11-2013
07.11.2013 11:00

Chcąc zainteresować tą tematyką jak największą liczbę odbiorców w tym dniu, w godzinach porannych, zapraszamy do muzeum również młodzież szkolną. O godz.11. odbędzie się  spotkanie, którego uczestnicy będą mogli obejrzeć film dokumentalny z roku 1947 pt. Osiedle żydowskie na Dolnym Śląsku, pokazujący sytuację ludności żydowskiej na tym obszarze oraz wysłuchać pp.

07.11.2013 17:00

Dokładnie 75 lat temu, w nocy z 9 na 10 listopada, podobnie jak  w całych Niemczech i w Kłodzku doszło do aktów wandalizmu wobec ludności żydowskiej - podpalono synagogę, zdemolowano wiele sklepów i innych obiektów należących do  Żydów. Chcąc przypomnieć wydarzenia Nocy Kryształowej i uczcić jej ofiary zapraszamy
7 listopada (w czwartek), o godz.17.00, do Muzeum Ziemi Kłodzkiej na obchody tej smutnej rocznicy.

08-11-2013
08.11.2013 17:00

Zapraszamy na koncert Prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej, na którym będziemy mogli usłyszeć najpiękniejsze tanga Astora Piazzolli i wczuć się we wspaniały klimat argentyńskiej muzyki.