31-03-2012
31.03.2012 17:00

Wystawa obejmuje kilkadziesiąt fotografii powstałych jesienią 2010 roku na dziedzińcu Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Zdjęcia zostały zrealizowane przy współudziale członków Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego działającego w muzeum. Zarówno autorka jak i modele należą do Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego. Prezentowane fotografie opowiadają historię, która mogła się wydarzyć 600 lat temu, a owa narracja zawiera w sobie zarówno elementy fantastyki jak i akcent humorystyczny.

20-04-2012
20.04.2012 17:00

Koncert Bente Kahan żydowskiej aktorki i pieśniarki norweskiego pochodzenia poprzedzony zostanie krótkim odczytem o tematyce żydowskiej w Wojsku Polskim. Wydarzenie muzyczne zorganizowane zostało przez Klub 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku z okazji roku Janusza Korczaka. Muzykę klezmerską usłyszymy w pięknych wnętrzach sali koncertowej kłodzkiego muzeum.

Na koncert wstęp wolny, ale mamy ograniczoną ilość miejsc, w związku z tym wszystkich zainteresowanych prosimy o telefoniczną rezerwację pod numerem 74 867 35 70 wew.  23.

21-04-2012
21.04.2012 17:00

Maria Śliwowska pochodzi z Bystrzycy Kłodzkiej. Artystka ukończyła Wydział Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Uprawia malarstwo i projektowanie graficzne. W swoim dorobku ma wystawy w Polsce i Niemczech. Jej obrazy prezentowane były m.in. w prywatnej galerii w Mainz (Niemcy). Chętnie kupują je kolekcjonerzy z Francji i Holandii. Artystka pracuje obecnie w bystrzyckim gimnazjum oraz prowadzi zajęcia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury (Bystrzyca Kłodzka).