Dolnośląski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej „Walor”

BABE-Joanna Stoklasek-Michalak_0.jpg

Z wielką przyjemnością informujemy, że jedną z laureatek tegorocznego Dolnośląskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej „Walor” jest nasza muzealna koleżanka, historyk sztuki Joanna Stoklasek-Michalak. To już VII edycja, organizowanego przez Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, Przeglądu będącego  ważnym wydarzeniem kulturalnym Dolnego Śląska. Wydarzeniem cennym ze względu na różnorodność i wysoki poziom nadesłanych prac, jak i rosnącą z każdym rokiem liczbę. Jak napisała R. Pilśniak, komentując tegoroczny konkurs, to niezwykłe, że autorzy „…w codziennym zabieganiu potrafią znaleźć chwile na wyrażenie w sztuce swoich refleksji nad światem”. Cieszymy się, że grafika Joanny - laureatki III nagrody w konkursie, w kategorii: grafika - zwyciężyła spośród ponad 800 nadesłanych prac.