Materiały prasowe

Słowo Żydowskie o wystawie "Powroty" Ryszarda Bilana

Miło jest nam poinformować, iż w październikowym wydaniu miesięcznika społeczno-kulturalnego - Słowo Żydowskie - ukazał się artykuł poświęcony wystawie „Powroty” Ryszarda Bilana trwającej od 12 września 2014 r. w naszym muzeum.
Zapraszamy do lektury

ZIEMIA KŁODZKA CZEKA NA MAŁYCH GOŚCI 2014

Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku z przyjemnośćią włącza się w akcję „ZIEMIA KŁODZKA CZEKA NA MAŁYCH GOŚCI” / edycja 2014 /. Liczymy na odwiedziny naszej placówki oraz Państwa głosy.

PORTAL INTERNETOWY - ZIEMIA KŁODZKA po raz kolejny ogłasza akcję „ZIEMIA KŁODZKA CZEKA NA MAŁYCH GOŚCI’’. Celem akcji jest promocja miejsc i wydarzeń, na które liczyć mogą nasi mali goście w towarzystwie swoich rodziców czy opiekunów.

Chcemy uzyskać odpowiedzi na pytania:

- jak region przyjmuje nasze pociechy ?

CZEKA NA MAŁYCH GOŚCI

Z przyjemnością informujemy, iż w minionym okresie letnim PORTAL INTERNETOWY - ZIEMIA KŁODZKA prowadził akcję pn. ZIEMIA KŁODZKA CZEKA NA MAŁYCH GOŚCI, a wśród wyróżnionych znalazło się również nasze muzeum. Akcja miała na celu wysondowanie - jak kłodzki region przyjmuje nasze pociechy w towarzystwie rodziców czy opiekunów?  Co szczególnego mógł im zaoferować w minionym sezonie?

Modernizacja wystawy stałej pt. "Oczy czasu. Zegary mechaniczne popularne na Śląsku w XIX i I poł. XX wieku"

logoministerstwa.jpg

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzeniem prac modernizacyjnych na ekspozycji pt. "Zegary mechaniczne popularne na Śląsku w XIX i I poł. XX wieku" w ramach programu Dziedzictwo - kulturowe - priorytet 2 - Wspieranie działań muzealnych finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od dnia 10 września do 15 grudnia 2013 r. wystawa będzie zamknięta.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sztuka pisania

warsztaty kaligrafii i iluminacji.jpg

5 września br. rozpoczęliśmy w naszym muzeum cykl warsztatów kaligrafii i iluminacji pt. „Sztuka pisania”. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego skierowany jest do osób, które mają ograniczony dostęp do kultury m.in. : seniorów, osób niepełnosprawnych oraz dzieci z domu dziecka. Warsztaty prowadzi  Barbara Bodziony  historyk sztuki, która  ukończyła Wyższy Europejski Instytut Iluminacji i Rękopisów w Angers.

Dotacje zewnętrzne dla Muzeum Ziemi Kłodzkiej w 2012 r.

Z radością informujemy, że w wyniku aplikacji złożonych przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej instytucja otrzymała w 2012 r. następujące dotacje ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

I miejsce za organizację imprezy "Noc Muzeum".

IMG.jpg

Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku zostało nagrodzone I miejscem za organizację imprezy "Noc Muzeum" w Plebiscycie na najpopularniejsze na Ziemi Kłodzkiej wydarzenie kulturalno-społeczne w 2011 roku.

Konkurs zorganizowany przez Oficynę Wydawniczą Brama - Gazetę Prowincjonalną Ziemi Kłodzkiej

Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku kandydatem do tytułu "Ambasadora turystyki Hrabstwa Kłodzkiego".

Z wielką radością informujemy, że Muzeum Ziemi Kłodzkiej zostało wytypowane przez odwiedzających Portal Internetowy Ziemia Kłodzka na kandydata do tytułu „Ambasadora Ziemi Kłodzkiej”.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za oddane na nas głosy. ZOBACZ SZCZEGÓŁY ->>

Stowarzyszenie Historyków Sztuki Oddział Wrocławski oraz Parafia OO. Jezuitów p.w. św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu w dniach 6-8 X 2011 r. zorganizowali konferencję naukową pt. „SILESIA JESUITICA. KULTURA I SZTUKA ZAKONU JEZUITÓW NA ŚLĄSKU I W HRABSTWIE KŁODZKIM (1580-1776)”. W ramach konferencji pracownik Muzeum Ziemi Kłodzkiej Joanna Stoklasek-Michalak zaprezentowała referat pt. „Treści kontrreformacyjne późnobarokowej kazalnicy w kłodzkim kościele Jezuitów p.w. Wniebowzięcia NMP”.