Materiały prasowe

XIV ALMANACH ZIEMI KŁODZKIEJ

Almanach.jpg

Zapraszamy do lektury artykułów dotycych najnowszego XIV ALMANACHU ZIEMI KŁODZKIEJ, w którym znalazły się teksty naszych trzech muzealniczek: Joanny Jakubowicz, Ireny Klimaszewskiej, Krystyny Oniszczuk-Awiżeń oraz omówienie obrazów czwartej - Malwiny Karp:

Nowy artykuł

Christoph Kirmesser

Miło nam poinformować, że nasza muzealna koleżanka - kustosz Irena Klimaszewska po raz kolejny zajęła się interesującym tematem. Zapraszamy do czytania  artykułu - Kłodzki etap życia Christopha Kirmessera, ostatniego prepozyta klasztoru kanoników regularnych reguły św. Augustyna (Augustianów) w Kłodzku, który ukazał się w lokalnym  miesięczniku transgranicznym - Ziemia Kłodzka nr 316-318/lipiec-wrzesień 2022.

Nowy artykuł

VARAIKON

Zapraszamy do zapoznania się z kolenym ciekawym artykułem naszej muzealnej koleżanki - kustosz Ireny Klimaszewskiej - Jak pewien Veraikon po Kłodzku peregrynował..., który ukazał się w miesięczniku transgranicznym - Ziemia Kłodzka nr 312-314/styczeń-marzec 2022.